Ochrona ekranu szkłem hartowanym.

 

1Jakiś czas temu, pare dni po kupnie mojego genialnego telefonu jakim jest MyPhone Luna zakupiłem na jednym z serwisów aukcyjnych szkło hartowane do naklejenia na ekran telefonu.

Co do jakości. Nie jest zła zdaje się iż to jest to naprawde szkło po wyjęciu z opakowania i z folii ochronnej jest całkowicie sztywne. Posiada folie zabezpieczającą którą należy odkleić przed naklejeniem na ekra jak typowa folia.

Na aukcji producent zapewnia, że folia po naklejeniu 1-2 zejda wszelkie pęcherzyki powietrza, które znikną samoczynnie co jest całkowitą prawdą tak samo było w moim przypadku po 2 dniach nie było już żadnego śladu po pęcherzykach.
Niestety nie sprawdziłem jak ma sie odporność na młotek, mimo iż to MyPhone to troche mi go szkoda :-). Co jeszcze do wytrzymałości to rysuje sie jak każdy ekran w telefonach ze średniej półki.
Po prawie miesiącu użytkowania zauważyłem że w porównaniu do tradycyjnych folii rogi się nie zadzierają i nie odklejają.
Ruchy palcem po ekranie z dodatkowym zabezpieczeniem są precyzyjne i wręcz poprawia sie z dodatkową folią bynajmiej w przypadku mojego genialnego telefonu.

Co do minusów to jest jeden, mianowicie kupiłem folie dedykowaną do mojego telefonu i jak sie okazało po naklejeniu szkiełka ochronnego został źle wycięty otwór na przedni aparat fotograficzny. Jednak pozostałe wymiary jak wysokość i szerokość są idealne.
Niestety nic nie może być idealne. Jednak jakość tej ochrony jej przeźroczystość wogóle nie wpływa na jakość przedniego obiektywu.

Podsumowując folia, szkiełko ochronne które kupiłem co prawda za 30 zł plus 10 złotych przesyłki, uważam iż jest warte swojej ceny i porządnie chroni ekran przed zarysowaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *