Smartwatch – Huawei Watch

1Smartwatch od chińskiej marki Huawei klasy premium? Huawei na targach Mobile World Congress 2015 w Barcelonie przedstawił swoją koncepcję smartwatch’a która robie ogromne wrażenie.

Smartwatch posiada okrągły ekran o przekątnej 1,4″, który jest chroniony szafirowym szkiełkiem, wraz z wyborem jednej z czterdziestu różnych wariantów tarcz zegarka. Obudowa, zaś stworzona została ze stali nierdzewnej w trzech kolorach: złotym, srebrnym oraz czarnym. Producent zwrócił uwagę, iż użytkownik będzie miał możliwość wymiany paska ze stali nierdzewnej np. na skórzany, czy z tworzywa sztucznego wszystko wedle zachcianek potencjalnego nabywcy.

Urządzenie jest oparte na systemie Android Wear oraz jest kompatybilne z systemami android 4.3. Urządzenie napędza do “życia” procesor Qualcomm APQ8026 o częstotliwości 1,2 GHz oraz 512 pamięci RAM. Dane możemy przechowywać na wbudowanej pamięci o pojemności 4 GB.

Dzięki zastosowaniu ekranu AMOLED który charakteryzuje się przekątną 1,4″ oraz rozdzielczości 400×400 pikseli (286ppi) przy wyświetlaniu czarnej barwy nie jest pobierany prąd z wbudowanego akumulator który charakteryzuje się pojemnością rzędu 300 mAh. Dzięki inteligentnemu wykorzystywaniu prądu możemy cieszyć się dość długą pracą urządzenia marki Huawei.

Dane techniczne:

 – Ekran 1,4″ o rozdzielczości 400×400 pikseli AMOLED

– Ekran pokryty szafirowym szkłem

– Procesor Qualcomm APQ8026 o taktowaniu 1,2 GHz

– Wbudowane 512 mb pamięci RAM

– 4 GB pamięci wewnętrznek

– Akumulator 300 mAH

– System Android Wear

– Wbudowane czujniki:

-Żyroskop

-Akcelerometr

-Pulsometr

– Barometr

Podsumowując po przeczytaniu wielu opinii oraz recenzji śmiem stwierdzić iż będzie to urządzenie klasy premium, a to za sprawą użytych materiałów czy np. możliwości użycia wymiennych pasków. Producent nie narzuca nam nic, więc jest to idealny smartwatch dla indywidualistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *