Tablet dla graczy- Nvidia Shield

NVIDIA-SHIELD-Tablet-stylus-660x389O tym jak ważne są wysokie parametry urządzenia przeznaczonego do dobrych i z każdym rokiem coraz bardziej wymagających gier, nie trzeba nikomu wspominać. W szczególności zapalonym graczom. Zatem powstaje pytanie, czy zwykły (jak może się wydawać) tablet jest odpowiedni do takiego wykorzystania i czy sprosta coraz wyższym wymaganiom, jakie narzucają producenci gier?

Nvidia Shield to tablet od początku do końca przemyślany i skonstruowany właśnie dla graczy. Można go wręcz nazwać konsolą, zwłaszcza jeśli by dokupić oryginalny i oczywiście wygodny, bezprzewodowy kontroler za około 250 zł. Tablet został wyposażony w mocny i wydajny czterordzeniowy procesor Tegra K1 2,2 GHz, baterię litowo-jonową o pojemności 5200 mAh oraz system operacyjny Android 5.0 Lollipop. Ponadto posiada funkcję WiFi 802.11a/b/g/n, A-GPS i Bluetooth 4.0 LE. Dwa aparaty, 5 Mpx każdy, z funkcją nagrywania wideo w rozdzielczości Full HD, wyposażone w wiele opcji, trybów, powinny zaspokoić apetyt amatora fotografii. Tablet od strony wizualnej prezentuje się elegancko. Wykonano go z dobrej jakości materiałów. Posiada 8-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Po obu stronach przedniej części obudowy umiejscowiono głośniki, które oferują satysfakcjonującą jakość dźwięku, natomiast tył tableta zdobi (bądź oszpeca, w zależności od gustu) średniej wielkości napis “SHIELD”. Nvidia Shield Tablet nie należy do najlżejszych tego typu urządzeń, a waży 390 g przy wymiarach 221 x 126 x 9,2 mm. Wbudowaną pamięć (16 GB) można maksymalnie zwiększyć do 128 GB, używając w tym celu kart pamięci microSD.

Tablet ma wiele zalet, choć znajdzie się pewnie też kilka niewielkich wad. Jednak ogólnie robi naprawdę dobre wrażenie, więc gracze powinni brać go pod uwagę przy wyborze odpowiedniego urządzenia. Szczególnie, że cena nie jest mocno wygórowana w stosunku do jego wydajności. Nvidia Shield można nabyć już od 1300 zł. Dodajmy oryginalny pad i mamy naprawdę dobry sprzęt do gier.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *